Mis on Boba

Seoses Bobatee populaarsuse kiire kasvuga on meilt paljud küsinud – Mis on Boba ja milline on boba toitumisalane teave. All olevast artiklist saad vastuse küsimusele Mis on Boba ja milline on Boba toiteväärtus.

Boba on väikesed pallikujulised tapiokipärlid, mida sageli kasutatakse mullitees. Traditsioonilisemad sordid on valmistatud valdavalt maniokitärklisest, taimsest ainest, mis on äärmiselt kõrge süsivesikute sisaldusega, seedub kergesti ja on väga toitev.

Väikeseid Boba pärleid transporditakse kuivainena, suurtes õhukindlates kottides. Pärast keetmist omandavad pärlid Bobale omase pehme tekstuuri, peale mida on võimalik Boba lisada bobatee jookidele ja muudele magusatele hõrgutistele. Keedetud boba on iseenesest meeldivalt nätske tekstuuriga ja kergelt magus ning sellele on sageli lisatud täiendavaid magusaineid, nagu mesi või suhkrusiirup.

Tihti nimetatakse Boba-ks ka “Popping Boba” ehk mahlamulle.  Need väikesed, söödavad, puuviljase suhkrusiirupiga täidetud pärlid ei ole valmistatud tapiokist ja tegemist on pigem traditsionaalse Boba joogi lisandiga. Mahlamullid on pakendatud tavaliselt vesilahusesse ja on söömiseks valmis ilma et peaksid neid töötlema, keetma või leotama. Popping Boba pärlid on magusad ja võimaldavad maitsetega eksperimenteerimist.

Mis on Boba – Toitumisalane teave

USDA esitab järgmise toitumisalase teabe 1/2 tassi (76 g) kuiva pärlitapioki kohta, mida nimetatakse ka kuivatatud bobaks.

  • Kalorid: 272
  • Rasv: 0g
  • Naatrium: 0,8 mg
  • Süsivesikud: 67,5g
  • Kiudained: 0,7g
  • Suhkrud: 2,5g
  • Valk: 0,1g

Erinevat tüüpi boba – või tapiokkpärlid – pakuvad veidi erinevaid toitaineid. Traditsiooniline tapiokk-mis on boba sisaldab 63 kalorit 30 grammi kohta, millest 15 grammi on süsivesikuid. 30 gr Popping boba sisaldab 25 kalorit ja koosneb peamiselt suhkrust (6 grammi süsivesikuid ja 5 grammi suhkrut).

Mõned maitsed sisaldavad vähesel määral puuviljamahla, samuti tapiokitärklist, merevetikaekstrakti ja erinevaid säilitusaineid; mõlemas tüübis on väike kogus naatriumi.

Süsivesikud Bobas

Bobas sisalduvad süsivesikud pärinevad peamiselt tärklisest. Kiudaineid ja suhkruid on vähem kui üks gramm. Kui aga naudite bobat mulliteena, võib teele olla lisatud suhkrut, mis suurendab oluliselt teie tarbitavate süsivesikute hulka.

Rasvad Bobas

Bobas pole rasva. Paljud boba teed on aga valmistatud piimast, koorest või muudest piimatoodetest. See suurendab teie boba tee rasva hulka.

Valk Bobas

Kuivatatud bobas on väga väike kogus valku (0,1 grammi). Jällegi, paljudele boba tee retseptidele lisatud piim või koor suurendab valgu kogust, mida võite koos bobaga tarbida.

Mikroelemendid Bobas

Boba ei paku peaaegu üldse vitamiine ja väga vähe mineraalaineid. Mis on Boba puhul olemas, on väga väike kogus folaati (1,1 mcg) ja kaltsiumi (5,6 mg). Samuti saate väikese koguse rauda, ​​mangaani, magneesiumi, fosforit, seleeni ja kaaliumit. Kuid kogused on liiga väikesed, et teie soovitatavat päevatarbimist oluliselt vähendada.

Allergia ja koostoimed

Kuna tapiokk on valmistatud maniokist, peaksite vältima bobat, kui olete tärkliserikka juurvilja suhtes allergiline. Samuti on teatatud lateksiallergiaga inimestelt, kes kogevad reaktsioone manioki suhtes.

Bobatee.ee - Sinu lemmik Boba kohvik

Shopping Cart